tel. +48 32 441 80 97
Poniedziałek nieczynne
44-200 Rybnik ul. Raciborska 16
Plaza@KantoryRybnik.pl
aktualizacja : 2020-03-14 11:25:23
Ceny hurtowe
WalutaJedn.KupnoSprzedaż
Dania KoronaDKK10055.500059.0000
Ceny detaliczne
WalutaJedn.KupnoSprzedaż
Dania KoronaDKK100 55.500059.0000

Korona duńska jest oficjalną walutą Danii i terytoriów od niej zależnych: Wysp Owczych i Grenlandii.
Korona jako jednostka monetarna jest wynikiem stworzenia Skandynawskiej Unii Monetarnej do której należały Dania, Szwecja i Norwegia. Po jej rozpadzie kraje te postanowiły zachować nazwę i choć każde z nich ma swoją walutę, to każda nazywa się "koroną". Korona duńska została wprowadzona za panowania Chrystiana IX.

Ostatnia emisja banknotów miała miejsce w 2009 roku. Przedstawiają one duńskie mosty i prehistoryczne znaleziska. Mosty mają pokazać powiązania między przeszłością a teraźniejszością. Przeszłość ukazana jest przez pięć charakterystycznych prehistorycznych obiektów znalezionych w pobliżu mostów, a teraźniejszość przez same mosty.
Duńskie banknoty drukowane są na papierze bawełnianym, który jest o wiele bardziej odporny na zniszczenia niż zwykły papier. Ponadto kolory drukowane na nim są dużo bardziej wyraziste. Zabezpieczeniem na banknotach są okienka z ruchomym wzorem fali, hologram, który odbija światło w różnych kolorach, znak wodny i ukryta nitka zabezpieczająca.

CIEKAWOSTKA: Dania jest państwem, które zostało zwolnione z obowiązku wprowadzania euro.

Banknoty
Aktualne banknoty
Wygląd kantoru

Kantory Rybnik Plaza


Centrum Handlowe Plaza

Czynne
poniedziałeknieczynne
wtoreknieczynne
środanieczynne
czwarteknieczynne
piąteknieczynne
sobotanieczynne
niedzielanieczynne
Facebook | Regulamin | Polityka cookies
Kursy walut przedstawione na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu prawa i stanowią wyłącznie informację dla klientów. W przypadku braku waluty w kantorze, zostanie ona zamówiona.