tel. +48 32 441 80 97
Poniedziałek nieczynne
44-200 Rybnik ul. Raciborska 16
Plaza@KantoryRybnik.pl
aktualizacja : 2020-03-13 21:21:04
Ceny detaliczne
WalutaJedn.KupnoSprzedaż
Japonia JenJPY1.000 34.500038.5000

Jen japoński to waluta oznaczana międzynarodowym kodem JPY. Jen jest oficjalną jednostką monetarną w Japonii, z jego udziałem przeprowadzana jest co piąta transakcja wymiany na rynku walutowym. Jen jest nazywany "królem nocy", ponieważ handel nim odbywa się przede wszystkim w godzinach otwarcia japońskiej giełdy, czyli o 2 w nocy polskiego czasu.

Oficjalna nazwa jena została przyjęta 27 czerwca 1871 roku przez rząd w czasie trwania Meiji (okres w historii Japonii w którym upodabniano kraj pod względem społecznym, obyczajowym, gospodarczym i kulturowym do stylu zachodniego), wtedy też zostały wydane monety o tej nazwie. "Jen" oznacza coś okrągłego. Średni czas zużycia 10.000 jenów wynosi od czterech do pięciu lat, banknoty o nominałach 5.000 jenów i 1.000 jenów mają żywotność wynoszącą maksymalnie 2 lata, ponieważ są częściej używane.

CIEKAWOSTKA: Pierwsze banknoty wydrukowano w 1885 roku na maszynach, które Japończycy kupili od rządu Hongkongu. Banknoty jednak szybko wymieniono - składnik, który dodawano do papieru okazał się wyjątkowo smakowity dla szczurów, a użyty do druku niebieski tusz, który sprawdził się w Tokio, w gorętszej południowej Japonii znikał. Wszystkie banknoty zostały wymienione po pięciu latach.

Banknoty
Aktualne banknoty
Wygląd kantoru

Kantory Rybnik Plaza


Centrum Handlowe Plaza

Czynne
poniedziałeknieczynne
wtoreknieczynne
środanieczynne
czwarteknieczynne
piąteknieczynne
sobotanieczynne
niedzielanieczynne
Facebook | Regulamin | Polityka cookies
Kursy walut przedstawione na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu prawa i stanowią wyłącznie informację dla klientów. W przypadku braku waluty w kantorze, zostanie ona zamówiona.