tel. +48 32 441 80 97
Środa nieczynne
44-200 Rybnik ul. Raciborska 16
Plaza@KantoryRybnik.pl
aktualizacja : 2020-03-25 11:16:56
Ceny detaliczne
WalutaJedn.KupnoSprzedaż
Armenia DramAMD10.00540.0096
W 1991 roku Armenia została uznana za republikę niezależną od Związku Radzieckiego. Po rozpadzie ZSRR były podejmowane próby utrzymania wspólnej waluty rubla dla byłych państw członkowskich, jednak nie udało się ze względu na niespokojną sytuację polityczną i ekonomiczną. Centralny Bank utworzony w Armenii uzyskał wyłączne prawo do emisji znaków pieniężnych w 1993, a Armenia była ostatnim krajem po rozpadzie, który wprowadził do obiegu własną narodową walutę.

Słowo „dram” tłumaczone na język angielski oznacza „pieniądze”. Ma powiązanie z dawną grecką drachmą oraz dirhamem arabskim.

Banknoty będące aktualnie w obiegu: 500, 1.000, 2.000, 5.000, 10.000, 20.000, 50.000, 10.0000 dramów.

1 dram = 100 lumów

Do chwili obecnej bank wydał trzy serie banknotów, jednak pierwsza została już wycofana z obiegu.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych o Armenii
• MSZ zaleca zachowanie szczególnej ostrożności i nie zaleca podróży na granicę z Azerbejdżanem. W Armenii nie ma oficjalnego stopnia zagrożenia atakami terrorystycznymi.
• W Armanii obowiązuje ruch prawostronny. Polscy kierowcy mogą poruszać się po drogach posiadając jedynie krajowe prawo jazdy. Trzeba jednak zachować szczególną ostrożność, ponieważ przepisy ruchu drogowego nie są przestrzegane.
• Przepisy dotyczące wwozu i wywozu pieniędzy nie są specjalnie uregulowane, a ogólne prawo nie odbiega od standardowej normy.
• Wśród starszych obywateli Armenii istnieje znajomość języka rosyjskiego, a wśród młodszych angielskiego. Można również spotkać się z językiem polskim, co nie jest w tym kraju rzadkie.
• Armenia posiada własny alfabet, jednak nazwy ulic i innych punktur orientacyjnych zapisane są przeważnie również alfabetem łacińskim oraz cyrylicą.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Banknoty
Aktualne banknoty
Wygląd kantoru

Kantory Rybnik Plaza


Centrum Handlowe Plaza

Czynne
poniedziałeknieczynne
wtoreknieczynne
środanieczynne
czwarteknieczynne
piąteknieczynne
sobotanieczynne
niedzielanieczynne
Facebook | Regulamin | Polityka cookies
Kursy walut przedstawione na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu prawa i stanowią wyłącznie informację dla klientów. W przypadku braku waluty w kantorze, zostanie ona zamówiona.