tel. +48 32 441 80 97
Środa nieczynne
44-200 Rybnik ul. Raciborska 16
Plaza@KantoryRybnik.pl
aktualizacja : 2020-03-25 11:16:56
Ceny detaliczne
WalutaJedn.KupnoSprzedaż
Barbados DolarBBD11.28922.3692

Dolar Barbadosu – jednostka walutowa Barbadosu od 1972 roku. Wszystkie serie banknotów bazują na pierwowzorach z 1973 roku. Najnowsza seria wydana została w 2013 roku przez Bank Centralny Barbadosu. Na awersach widnieją portrety tych samych osób, co w poprzedniej serii (2007 rok), jedynie rewersy zostały zmienione i przedstawiają miejsca związane z osobistościami na banknotach. Aby pomóc osobom niedowidzącym rozróżnić nominały, na nowych banknotach zostały umieszczone znaczniki dotykowe. Liczba znaków wzrasta im wyższa jest wartość banknotu - od jednej kropki na banknocie 2-dolarowym do sześciu kropek na nominale 100 dolarów.

W obiegu występują banknoty 2, 5, 10, 20, 50 i 100 dolarów oraz monety 1 dolar, 1, 5, 10, 25 centów.

Wszystkie banknoty wydane przez Bank Centralny Barbadosu - od 1973 roku do chwili obecnej - pozostają prawnym środkiem płatniczym. Oznacza to, że mogą być nadal używane i powinny być akceptowane na całym świecie.

1 dolar = 100 centów (jak w przypadku wszystkich dolarów)

UWAGA: W listopadzie 2016 roku został wydany banknot okolicznościowy o nominale 50 dolarów z okazji obchodów półwiecza niepodległości. Banknot bazuje na obiegowej wersji, dodano jedynie logo "50" w prawym górnym rogu.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych o Barbadosie:

• Pobyt obywateli Polski do 3 miesięcy jest możliwy bez wizy. Każdy pobyt o charakterze innym niż turystyczny wymaga jednak zaopatrzenia się w stosowną wizę. Paszport podróżującego musi być ważny co najmniej do czasu opuszczenia Barbadosu. Po przybyciu do kraju niezbędne jest pokazanie biletu powrotnego.

• Ruch uliczny jest lewostronny. Po okazaniu polskiego lub międzynarodowego prawo jazdy zostanie wydane miejscowe. Jego koszt to 5 USD i można je uzyskać między innymi w wypożyczalni samochodów.

• W przypadku cła nie ma szczególnych odchyleń od ogólnie przyjętych norm.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Banknoty
Aktualne banknoty
Wygląd kantoru

Kantory Rybnik Plaza


Centrum Handlowe Plaza

Czynne
poniedziałeknieczynne
wtoreknieczynne
środanieczynne
czwarteknieczynne
piąteknieczynne
sobotanieczynne
niedzielanieczynne
Facebook | Regulamin | Polityka cookies
Kursy walut przedstawione na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu prawa i stanowią wyłącznie informację dla klientów. W przypadku braku waluty w kantorze, zostanie ona zamówiona.